Jdi na obsah Jdi na menu

Max

Max je náš nejstarší berňáček, který svou milou a přátelskou povahou podstatně ovlivnil naše rozhodnutí rozšířit smečku o další trikolory. Jeden berňák prostě nestačí. Max je jednoduše mazlík, který si získal srdce nejširší rodiny a naučil nás berňáky milovat. Je pohodový klidný dsc01059.jpgpes, který nejraději tráví čas pozorováním své lidské a psí smečky. Přitom má rád všechno - psy i rodinu - pod kontrolou; ať již na zahradě nebo při procházkách, které opravdu miluje.

I přes svůj pokročilejší věk si zachovává atletickou postavu. To je o to zajímavější protože naprosto pohrdá cvičákem a dny tráví většinou ležíc v poklidném rozjímání. Na ostatní bláznící psy smečky se dívá s přezíravým nadhledem a zcela evidentně si myslí svoje.   

Maxík se narodil 19. března 2005 ve Vysoké Peci u Chomutova. Hned při první návštěvě, když se k nám přibatolila černo-bílá kulička s výrazným "čírem" bylo rozhodnuto. Prostě srdcovka. Jenom jméno Pepa, které mu přiřkli jeho chovatelé jsme ještě cestou domů změnili. Z mini Maxe se stal postupem doby maxi Max a jeho krásná hlava patří do bernské galerie.